Световният и европейски шампион Испания бе на прага на колосален срам тази вечер. "Ла Фурия Роха" игра контрола среща с тима на Коста Рика и в крайна сметка стигна само до равенство 2:2.

Това е втори разочароващ резултат за момчетата на Висенте Дел Боске в последните дни. В петък в чакана с огромен интерес проверка иберийците паднаха от Англия на "Уембли" с 0:1 с единствен гол тогава на Франк Лампард.

След като в първите няколко минути Испания пропиля няколко положения, Коста Рика малко изненадващо поведе в резултата. В историческия за Икер Касияс мач, в който той изравни Андони Субисарета за най-много мачове с екипа на страната си, стражът закопа отбора си. Той не успя да овладее върната към него топка и я предостави на Рандал Бренес Моя, който леко вкара за 1:0.

Малко преди почивката шокът за Испания бе пълен. При една контраатака Джоел Кембъл със страхотен удар вкара за 2:0 в полза на домакините.

През второто полувреме гостите натиснаха и пробваха да спасят мача. Това им се отдаде, но в самия край на срещата. Първо в 83-ата минута Давид Силва се възползва от пас на Иниеста и намали.

След това в последната 90-ата минута Касорла центрира прекрасно и Давид Вия с глава вкара 51-ия си гол за Испания, като по този начин спаси тима си от огромен срам.