Отборът на Севиля допусна изненадваща домакинска загуба, след като отстъпи с 1:2 на Хетафе. Двата тима се изправиха в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион, а момчетата на Маноло Хименес пропуснаха златен шанс да се доближат възможно най-близо до лидерите Барселона и Реал.

Гостите от Хетафе нанесоха своя удар още през първото полувреме, когато отбелязаха два гола чрез Роберто Солдадо. Юношата на Реал се разписа в 12-ата и 33-ата минути.

След почивката друг бивш играч на Реал - Негредо върна интригата в срещата, но Севиля така и не успя да стигне до втори гол. В заключителните секунди на мача натискът на домакините бе тотален, но въпреки това Хетафе се поздрави с трите точки.

В друга среща от днес Атлетик (Билбао) победи Осасуна с 2:0 след голове на Йесте и Йоренте.