Бившият испански национал Роберто Солдадо класира собственоръчно Гранада на полуфиналите в турнира за Купата на Краля.

Голаджията, който пристигна в тима като свободен агент, се разписа на два пъти за състава си и оформи крайното 2:1, което определено шокира именитите гости.

В страната Солдадо беше част от тимовете на Реал (Мадрид), Осасуна, Хетафе, Валенсия и Виляреал, като бе реализирал 110 попадения в 245 срещи, преди да се завърне в Испания.

Гранада е новият член на Ла Лига

Андалуският клуб се завърна в елита на Испания

Днес той нанесе по един убийствен удар в началото, а след това и в самия край на мача.

Първо той откри резултата след едва 3 минути игра, всявайки смут в редиците на съперника.

Родриго изравни пет минути преди почивката и сякаш даде криле на тима си. Валенсия се понесе в атака през вторите 45 минути, но все така не успяваше да намери верния път към вратата за втори път в мача.

Валенсия привлече капитана на Рома

Алесандро Флоренци ще играе под наем при "прилепите"

Вместо това в четвъртата минута на даденото от съдията продължение Солдадо пое отговорността и се ангажира с изпълнението на 11-метров наказателен удар.

Ударът му бе точен, а с него стана факт и класирането на отбора за полуфиналната фаза от турнира. Валенсия отпада от надпреварата.