Мадридският гранд Реал (Мадрид) записа победа с 1:0 като гост на Валенсия в предпоследния мач от 12-я кръг на Примера дивисион.

Единственото попадение за мадридчани падна малко след почивката, когато Рейес намери Роберто Карлуш и бразилецът подаде на капитана Раул. Острието на „белия балет не остави шансове за Канисарес, като ударът му бе в близкия ъгъл.

През първата част на терена имаше повече сблъсъци и накъсване на играта, отколкото футбол, като реферът вдигна четири жълти картона през първата част. Шанс за отбелязване на гол се откри в 20-та минута пред Ван Нистелрой, но ударът му бе спасен от Канисарес.

След откриването на резултата домакините имаха шанс да изравнят, но малшансът лиши Висенте от попадение.

В заключителните секунди нова възможност за „прилепите" пропиля Ангуло, който отправи хубав удар от въздуха, но коженото кълбо не намери рамката на врата.

С този успях момчетата на Фабио Капело събраха актив от 26 точки и продължават да са на 3 точки от лидера Барселона.

Втори продължава да бъде отбора на Севиля, който се наложи като гост в последната среща от кръга с 3:1 над Атлетик (Билбао).

Успехът дойде трудно за севилци, които взеха ано превес с два гола в първите 10 минути. Точни за гостите бяха Фабиано и Хосе Марти.

През втората част обаче Адурис върна едно попадение, както и надеждите на баските за обрат, но в самия край отново Фабиано сложи точка на спора.