Майорка и Леганес завършиха 1:1 в мач, който беше директна битка на дъното от 30-ия кръг на Ла Лига. Гостите изравниха в 86-ата минута с това двата тима остават под чертата за изпадане.

Отборът от Балеарските острови е на точка зад 17-ия Селта, а кастилският състав е с още две точки по-назад. Селта обаче още не играл мача си от започналия днес кръг.

В деветата минута Салва Севийя реализира ефектен гол от пряк свобоен удар. Той търкулна топката под стената и изненада вратаря Иван Куеяр за 1:0.

До почивката гостите имаха чудесна възможност за изравняване. В 25-ата минута Амаду изстреля топката по зрелищен начин от 17 метра и нацели близката града.

Леганес владееше по-продължително топката в опит да изравни.

В 72-ата след шут на Лаго Жуниор кълбото облиза гредата на гостите.  В 75-ата стражът на балеарския тим Маноло Рейна парира след хубава контра на Леганес.

В 86-ата Леганес стигна до мечтаното изравняване след страхотно изпълнение от пряк свободен удар. Оскар Родригес изрита топката от 25 метра, тя се отклони в напречната греда и влзе за крайното 1:1.