Атлетик (Билбао) и Севиля сътвориха уникално шоу в двубоя помежду си от поредния кръг в Примера Дивисион. Срещата завърши с победа на домакините от Севиля с 4:3, като в двубоя видяхме червен картон и цели 3 дузпи.

Луиш Фабиано даде начало на шоуто и изведе Севиля напред в резултата в 35-ата минута. Кануте от дузпа удвои преднината на домакините в последната минута на полувремето. В 62-ата минута Луиш Фабиано вкара втория си гол в срещата и домакините поведоха с 3:0.

В 64-ата минута обаче за втори жълт картон от игра бе изгонен Фернандо Наваро и севилци останаха с 10 души на терена. Намиращият се в отлична форма испански национален нападател Фернандо Йоренте вкара два бързи гола за Атлетик само в рамките на 3 минути в 74 и 77-а минута, като в едната ситуация имаше и дузпа.

В 80-ата минута обаче Севиля получи право да изпълни втора дузпа и Кануте отново не сбърка от бялата точка - 4:2. Головият трилър приключи с попадението на Игор Габилондо за баските в посредната минута на мача.