Феноменално шоу видяха феновете на испанския футбол при старта на битките в 1/4 финалите в турнира за Купата на краля. Еспаньол взе минимален аванс пред супер сензацията в турнира дотук - Мирандес и спечелиха с 3:2 у дома.

Срещата обаче бе повече от страхотна, като 5 минути преди края на редовното време Еспаньол губеше с 0:2. Само за 4 минути обаче каталунците успяха да нанижат цели 3 попадения и да вземат ценен аванс преди срещата-реванш. Шансовете за бойкият тим на гостите обаче остават повече от реални. Мирандес е сензацията на турнира дотук, след като преди срещите с Еспаньол тимът отстрани други два елитни отбора - Сантандер и Виляреал.

Този двубой също се разви като приказка за гостите от Мирандес. Ален Аройо успя да открие резултата още в 28-ата минута. В 78-ата Пабло Инфанте удвои преднината и гостите вече се виждаха буквално в следващия кръг.

В 85-ата минута обаче започна голямото шоу. Владимир Вайс намали преднината на гостите, а само 180 скунди по-късно Руи Фонте изравни. Слисаните гости изобщо не успяха да реагират и в 89-ата минута пълният обрат бе факт. Хуан Верду бе точен и донесе успеха за Еспаньол. Реваншът е на 24 януари.

Утре пък продължават битките на 1/4 финалите, като цяла Испания и Европа е притаила дъх в очакване на Ел Класико между Реал Мадрид и Барселона.