Изненадваща загуба допусна Реал Сосиедад като домкин с 2:3 от борещия се за оцеляване Райо Валекано нв мач от 27ия крът на испанското първенство. Това е едва втора негова загуба на  "Аноета" в Примера. Победа щеше да даде на Реал петото място, пред Виляреал, и да го прати на пет точки от зона Шампионска лига.

Райо Валекано пък регистрира втора поредна победа, и вече вижда малко светлина в тунела, да се измъкне от зоната на изпадащите.

Иниго Мартинес откри още в първата минута на срещата за Сосиедад, но в четвъртата минута Хосе Анхел повали Хоакин Ларивей в пеналта, и арбитърът отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката, и изравни.

Реал Сосиедад излезе отново напред в последната минута от първото полувреме, чрез Рубен Пардо, който се възползва от една лошо отбита от защитата на Райо Валекано топка.

Стражът на домакините Субикарай сгреши във втората минута от второто полувреме, и Буено успя да изравни за втори път, до 2:2.

В 67-та минута падна и победното попадение, след като Саул свали на гърди, продължи към Буено, а той намери Рубен Рочина, за 2:3.