Отборът на Ейбар записа победа с 1:0 над Валенсия в днешната си визита от 35-ия кръг в Примера дивисион.

Първата по-добра възможност за гостите дойде в 27-ата минута. Тогава отбраната на "прилепите" допусна груба грешка и главата попадна право на главата на Фабиан Ореяна, който веднага стреля към левия ъгъл. Нето обаче внимаваше за разлика от съотборниците си, и направи чудесно спасяване.

Снимка 420628

Източник: Twitter

В 62-ата минута, домакините също имаха шанс да открият резултата. Кевин Гамейро си освободи нужното пространство в наказателното поле и шутира много опасно към горния десен ъгъл, но Марко Дмитрович отрази опита му.

В добавеното време, Санти Мина беше оставен непокрит в пеналта и получи хубаво подаване от Родриго, но след мощният му удар топката разтресе страничния стълб.

Малко преди последния съдийски сигнал, Чарлез донесе трите точки за своя отбор, след като достигна до пас в наказателното поле и с перфектен изстрел прониза вратата на Нето за 1:0. Попадението му беше прегледано и с ВАР технологията, но за негов късмет, все пак бе зачетено.

След тази загуба, Валенсия може би постави участието си в Лига Европа под въпрос, тъй като е на шестата позиция с 52 точки, а след това се нареждат Атлетик (Билбао) с 50 и Алавес с 47. Ейбар пък е на 12-ото място с 43.