Опитът на последния да прехвърли вратаря се оказва неуспешен.

Червен картон и за треньора на домакините.

67′

Втори жълт картон за Ореяна.

Той оставя тима си с човек по-малко на терена, след като... удари топката с ръка при спряна игра.

Реферът е безкомпромисен. Глупава постъпка на един от най-добрите футболисти на игрището.

66′

Жълт картон и за Диоп.

63′

Коутиньо заменя Иниеста.

58′

Жълт картон за Ореяна.

56′

Удар на Такаши Инуи!

Топката не намира очертанията на вратата.

48′

Официално предупреждение за Андрес Иниеста.

46′

Ломбан сменя Рамис.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме съвсем не протече според очакванията на феновете на Барселона. Домакините се настаниха в половината на каталунците непосредствено след началния сигнал и не показаха, че имат каквото и да било намерение да отстъпват инициативата на именития си опонент.

Атаките на тима се редуваха една след друга, като безспорно най-деен на терена беше Ореяна. Той не се притесняваше да стреля както от средна, така и от доста далечна дистанция, като винаги представляваше заплаха за съперника.

Защитата на Барса беше на ниво, като успяваше да спира по ефективен начин набезите на домакините. Сред най-полезните в тима на "блаугранас", в това отношение, бе Самуел Умтити. Мощният състезател на гостите бе непреодолима преграда пред съперниковите бързоноги футболисти и не позволяваше топката да премине покрай него.

В 16-ата минута Луис Суарес се отчете с майсторско изпълнение, като преодоля бранител, след това и вратаря пред себе си, пращайки топката в мрежата за 0:1. Това на практика бе една от трите по-чисти възможности за Барса за отбелязване на гол за тази първа игрова част от сблъсъка.

Три минути след допуснатото попадение във вратата си, Ейбар отново реагира. Ореяна видя, че Тер Щеген е излязъл по-напред от очакваното в полето си и опита да го прехвърли от далечна дистанция. За негово нещастие обаче, топката кацна върху напречната греда.

Осем минути преди паузата Суарес проби съперниковата отбрана и върна топката към Меси, чийто шут обаче срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Дмитрович.

45′

Почивка.

37′

Чудесна възможност се открива пред Суарес!

Напредва в пеналта на съперника и връща топката към Меси.

Той шутира, но кълбото се отбива в левия страничен стълб на вратата, пазена от Дмитрович.

36′

Далечен изстрел на Кике.

Топката едва стига до малкото наказателно поле на Тер Щеген.

Слабо изпълнение.

33′

Паулиньо стреля с глава.

Слабо изпълнение на футболиста на Барса.

32′

Уникален пропуск на Жордан!

Изключително нелеп изстрел на състезателя на Ейбар, оставен лице в лице срещу Тер Щеген.

24′

Ореяна напредва на скорост в полето на Барселона.

След сблъсък с Умтити пада на земята.

Фаул няма.

Повторенията показват, че този път решението на главния съдия е било по-скоро коректно.

19′

ГРЕДА!

Пореден далечен изстрел на Ореяна среща напречната греда на вратата, пазена от Тер Щеген.

Страхотна възможност за домакините.

16′

ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Суарес!

Майсторско изпълнение на уругвайски национал, който преодоля бранител, след това и вратаря пред себе си, след което прати топката в мрежата.

12′

Рамис стреля!

Тер Щеген лови.

Четири-пет доста добри възможност за Ейбар за едва 12 минути игра.

11′

Спорна ситуация в полето на каталунците.

Бускетс и футболист на Ейбар се спречкаха, като състезателят на домакините падна на земята.

Сигнал за нарушение на правилата не последва.

7′

Контрадействия на Ейбар.

Ореяна стреля от далечна дистанция!

Топката преминава на сантиметри от вратата на Барса.

6′

Суарес връща топката към Алба в наказателното поле.

Последният стреля, но топката се отбива в тялото на съперников бранител.

3′

Опит и на Инуи да порази целта!

Поредна добра възможност за домакините.

2′

Анхел стреля с глава!

Топката преминава встрани от целта.

Първа опасност за един от двата тима.

1′

Ломбан Мина

Ейбар приема Барселона в двубой от 24-ия кръг на испанското футболно първенство. Мачът на стадион "Ипуруа" започва в 17:15 часа.

Каталунците продължават да пишат история, като вече 30 поредни мача нямат допусната загуба в Ла Лига, спечелвайки 25 от тях.

Все пак в миналия кръг на първенството се случи една доста голяма изненада, след като каталунците не успяха да спечелят срещу Хетафе у дома, завършвайки 0:0.

Барселона и Хетафе не се победиха

Поредна грешна стъпка за Барселона, каталунците загубиха точки от Хетафе

Нулево равенство за каталунците пред собствена публика

Далеч от дома Барселона е с 3 победи, 2 ремита и 1 загуба в последните си 6 срещи. На гостите им предстои и мач с Челси в Шампионска лига през идната седмица.

В състава няма проблеми с отсъстващи, така че треньорът Ернесто Валверде ще може да разчита на най-доброто, с което разполага, освен ако не е решил да запази силите на някои от играчите за по-важния сблъсък срещу "сините" от Лондон.

Ейбар се представя сравнително добре напоследък. Тимът записа 2 поредни победи и общо 3 в последните си 6 мача. В този период регистрира още 1 загуба и 2 ремита. В миналия кръг домакините се наложиха с 0:1 при гостуването си на Леганес. Фран Рико, Серхи Енрих и Оливейра са аут за мача. Йованович и Педро Леон също са с проблеми.

Барселона спечели с 6:1 у дома по-рано през сезона срещу Ейбар.