Отборът на Еспаньол продължава с отличното си представяне от началото на сезона в Примера дивисион. Добрите игри бяха затвърдени и днес, след като тимът се наложи с 2:0 при гостуването си на новака Уеска.

С победата "синьо-белите" се изкачиха на второто място в шампионата, изпреварвайки мадридските грандове Реал и Атлетико. Нещо повече - отборът е само на точка от лидера Барселона.

И двете попадения бяха дело на Борха Иглесиас. Нападателят се разписа за първи път в мача, минути преди края на първото полувреме, засичайки центриране на Вила за 1:0 - резултат, при който дойде почивката.

В 65-ата минута гостите увеличиха аванса си, след като се възползваха от добра контраатака, завършила отново с точен удар на Борха Иглесиас за 2:0. Малко преди това ВАР пък се намеси при попадение на Виктор Санчес, правилно отменено поради засада.