Тимът на Еспаньол се спаси от изпадане от Примера дивисион с гол в 92-ата минута.

Златното попадение за отбора от Барселона, с което Еспаньол победи с 1:0 като домакин Реал Сосиедад бе дело на Коро.

Във втората минута на даденото от рефера продължение на двубоя от последния, 38-ми кръг от шампионата, Коро хвърли в делириум публиката на домакините, вкарвайки гола на спасението.

Шампионът Барселона загуби като гост от носителя на купата на УЕФА Севиля с 3:2. Алвес в 22-ата, Осио от дузпа в 25-ата и Кепа в 76-ата минута бяха точни за Севиля. За каталунците се разписаха Ескеро в 41-ата и Силвиньо в 43-ата минута. Франк Рийкард остави звездите си да почиват в този мач, за да ги запази за финала на Шампионската лига срещу Арсенал в сряда, в Париж.

Президентът на Барселона, Жоан Лапорта обяви, че камерунския нападател Самуел Ето`О остава на "Камп Ноу" и през следващия сезон, и информациите че през лятото ще се присъедини към Милан са спекулации.

Лапорта коментира, че няма да продава нито един от футболистите си, а само ще купува нови играчи.

Атлетико (Мадрид) на Мартин Петров завърши на "Висенте Калдерон" 1:1 с гостуващия Бетис.

Сръбският национал Матея Кежман откри в 24-ата минута за "дюшекчийте", след като се възползва от отлично подаване на Мартин Петров. Арзу в 76-ата бе точен за севилци.

Алавес на Благой Георгиев измъкна домакинско 1:0 срещу Ла Коруня, а попадението бе на Диаз в 76-ата минута. Това обаче се оказа недостатъчно отборът да запази мястото си в елита.

Освен Алавес, от групата изпадат и Кадис и Малага.