Тимът на Еспаньол преживя истински кошмар при гостуването си на Кордоба тази вечер. В първи мач в турнира за Купата на краля каталунците паднаха с 1:2 като гост на Кордоба и сега трябва да се надяват на успех в реванша на свой терен.

Този мач пък продължи прекрасното представяне на втородивизионния тим в турнира за Купата на краля. В миналия кръг второразредниците отстраниха Бетис, а сега са на път да го направят и с друг тим от Примера дивисион.

Еспаньол игра много по-добре преди почивката и изглеждаше, че ще спечели мача. Серхио Гарсия откри резултата в 39-ата минута.

След почивката обаче нещата се промениха коренно. В началото на второто полувреме вратарят на гостите Франсеск Касийя бе изгонен с червен картон, а домакините дори си позволиха лукса да изпуснат дузпа. Все пак, в последните минути чрез Борха Гарсия и Кабайеро те стигнаха до пъпен обрат и гол аванс преди реванша.