Кошмарната седмица за Реал (Мадрид) продължава с пълна сила. След огромния срам срещу Шериф (Тираспол) в ШЛ, селекцията на Карло Анчелоти беше победена и в испанския шампионат. "Кралете" загубиха с 1:2 визитата си на новака Еспаньол. По този начин грандът остава на върха в таблицата със 17 точки, колкото има и първенецът Атлетико (Мадрид). И двата клуба обаче могат да бъдат задминати от Реал Сосиедад или Севиля.

По-притеснителното е, че и днес "лос меренгес" демонстрираха доста слаба игра в отбрана и липса на достатъчно добри положения в атака.

Нападател на Атлетик (Билбао) записа историческо постижение в Ла Лига

Иняки Уилямс мач номер 203, в който той излиза като титуляр за своя тим

Началото на двубоя започна с тежко влизане на Адриан Ембарда, който се опита да вземе страха на свой опонент. Жълтият картон, показан от Гийермо Куадра беше най-малкото, с което се измъкна халфа от тази ситуация.

Така се стигна до 17-ата минута, в която резултатът бе открит от домакините. Реал (Мадрид) бе разплакан от своя юноша Раул Де Томас. Провинилият се малко по-рано пусна отличен пас, успореден на голлинията за своя колега в атака. Той се измъкна от Лукас Васкес и Едер Милитао, за да вкара от непосредствена близост.

Снимка 548921

Източник: EPA/БГНЕС

"Кралете" опитаха да отговорят веднага на предизвикателството, но още един бивш мадридист - Диего Лопес ги спря от гола. Ветеранът на каталунската врата спря прекрасните офанзивни действия на Бензема в 22-ата минута.

Ужасът за селекцията на Карлето дойде в 60-ата, когато Еспаньол вече водеше с 2:0. Ималият неособено успешен период в Барселона - Алейш Видал напомни за себе си, след като рязко напредна през центъра, а скоростният му рейд се оказа невъзможен за спиране от Начо и Лука Модрич. Сам срещу Куртоа пък не сгреши за 2:0.

И тук имаше реакция от Реал, ала тя бе само в един слабичък удар на Каземиро, лесно спасен от Лопес.

Снимка 548920

В 68-ата минута "кралете" върнаха едно попадение, но радостта на Карим Бензема бе кратка, защото веднага след головия си изстрел той видя флага за засада. 120 секунди по-късно, редовно попадение на френския стрелец вече направи 1:2. №9 демонстрира увереност и голяма класа, когато се разходи между трима бранители на "папагалчетата" и вкара със силен шут в десния ъгъл на Лопес.

Атлетико (Мадрид) победи Барселона с 2:0 в мач от Ла Лига

Нов провал за Барса на Куман! Атлетико (Мадрид) се разправи с каталунците за едно полувреме

Кризата в Барса продължава

В 84-ата Еден Азар можеше да има един от малкото си успешни мигове с фланелката на Реал (Мадрид), но и белгиецът се оказа, че е вкарал гол от засада.

Снимка 548923

До края "лос меренгес" контролираха събитията на терена, но главно застрашаваха домакините с безплодни центрирания. На два пъти отлични възможности от фаул се откриха пред Дейвид Алаба, но австриецът не показа уменията си в този компонент от играта, демонстрирал го безброй пъти в Байерн (Мюнхен).