Еспаньол постигна разочароващо равенство 1:1 при домакинството си на опашкаря Леванте в последен мач от 14-ия кръг на Примера дивисион. Този резултат попречи на домакините да се изкачат в горната половина на класирането, а Леванте остана в зоната на изпадащите.

Гостите от Валенсия изненадващо поведоха още в 6-ата минута, когато Джеферсон Лерма наказа грешка на Енцо Роко. Защитникът на Еспаньол подари топката на противниковия футболист, който необезпокояван напредна и простреля Пау Лопес. До почивката домакините имаха няколко възможности да изравнят, а най-добрата беше пропусната от Фелипе Кайседо.

Еспаньол все пак стигна до гол в 56-ата минута. Тогава Виктор Санчес намери влезия като резерва Жерард Морено и той от малък ъгъл засече топката във вратата, пазена от Рубен Мартинес. Барселонци продължиха да атакуват, но трябва да благодарят за спечелената точка на стража си Пау Лопес, спасил коварен шут на Чуметра.

Равенството помогна на Леванте да събере 11 точки и да се изравни с Малага и Гранада, а на дъното остана Лас Палмас с 10 пункта.