Еспаньол постигна важна победа с 2:1 у дома срещу Майорка в първа среща от съботната програма на 23-ия кръг от испанското първенство.

В 22-ата минута Мартин Брейтуейт откри резултата в полза на каталунците с удар от съвсем близка дистанция след асистенция на Алейш Видал.

Гостите изравниха четири минути преди почивката чрез Видад Мурики, който се разписа с шут в десния ъгъл.

В 51-ата минута ново попадение на Брейтуейт осигури втория пореден успех в полза на Еспаньол. "Синьо-белите" се намират на 12-то място в Примера дивисион с актив от 27 точки, докато Майорка е на осма позиция с 31 точки.

По-късно тази вечер е столичното дерби между Реал Мадрид и Атлетико Мадрид. Лидерът в класирането Барселона гостува на Алмерия в неделя.