Леванте и Елче завършиха 1:1 във втория мач от десетия кръг на испанската Примера Дивисион. Тимът от Валенсия поведе в началото мача, но гостите успяха да изравнят в средата на второто полувреме.

Гонсало Мелеро изведе домакините напред след гол с глава в 12-ата минута. Хосе Кампаня центрира от корнер отляво, след като преди това Едгар Бадия спаси опасен удар на Мелеро.

Снимка 506348

Домакините имаха лек превес, но гостите също имаха не лоши положения за гол.

В началото на второто полувреме футболистите на промениха много качеството на играта си и успяха да възстановят равенството.

В 64-ата минута Тете Моренте вкара гол за 1:1 след страхотно воле. Хосема центрира от фаул, отсъден за нарушение на Хосе Кампаня срещу голмайстора Моренте.

В 89-ата минута Едгар Бадия направи страхотно спасяване на вратата на Елче след удар на Серхио Леон, който се освободи от защитник на домакините.

Снимка 506346

Така Елче се присъедини към групата от отбори с 11 точки, оглавявана от Барселона. Новакът е на 11-а позиция и има два отложени мача.

Леванте е на 17-а позиция с 9 точки. С толкова са още Атлетик (Билбао), алавес и Ейбар. Тимът от Валенсия е с един отложен мач.

Третият мач от 10-ия кръг в Примера Дивисион е от 17:15 часа. В него вторият Виляреал приема шампиона Реал (Мадрид).

Виляреал - Реал (Мадрид) 1:1, гол на Морено от дузпа

Двубоят на "Естадио де ла Серамика" стартира в 17:15 часа