Отборът на Елче неочаквано спря устрема на Реал Бетис към местата в класирането на испанското футболно първенство, даващи право на директно участие в европейските клубни турнири.

Сблъсъкът между двата тима от 29-ия кръг на Лига приключи без победител - при резултат 1:1.

И двата състава се постараха да стигнат до крайния успех, като отправиха по над 10 изстрела към вратата на съперника. Успеваемостта им обаче не беше добра.

Всичко това, съчетано с приспивното темпо през вторите 45 минути и определено далеч по-вялата и сдържана игра след почивката, доведоха до наглед скучното реми между двете единайсеторки.

Борха Иглесиас даде предимство на гостите след 14 минути игра. Той се разписа от бялата точка, след като Бетис си извоюва правото да изпълни дузпа.

Снимка 525702

Източник: Twitter

Девет минути преди почивката обаче Пере Мия се разписа за 1:1, връщайки състава си в мача.

Снимка 525704

Пропуски на Хуанми и ветерана Хоакин лишиха Бетис от 3-те точки, като и двамата не съумяха да вкарат от изгодни позиции през второто полувреме.

Хоакин дори си позволи да опита и директен изстрел от корнер, който не сполучи.

Така Бетис остава с актив от 46 точки, колкото има и състава на Виляреал. Борбата между отборите за присъствие в Топ 5 и спечелване на мястото в Лига Европа продължава.

Елче запазва 17-ата си позиция, като е само с две точки повече от последния застрашен от изпадане състав в таблицата.