Отборът на Селта се върна към победите, след като записа категоричен успех при гостуването си на Алавес.

Срещата между двата тима от 29-ия кръг на Ла Лига приключи при резултат 1:3.

Точни за победителите бяха Нолито, Аспас и Санти Мина. Всичко бе решено още през първото полувреме, в рамките на което паднаха трите попадения.

Зинедин Зидан залага на Еден Азар срещу Ливърпул?

Зидан залага на Азар срещу Ливърпул?

Белгийският футболист не е играл от 13-и март

Нещо повече - интригата в мача изглежда приключи още в 20-ата минута. Тогава резултатът вече беше "класически" за Селта.

Нолито откри след едва 8 минути игра, а седем по-късно предимството на състава от Виго вече беше удвоено.

Снимка 525680

Източник: Twitter

Натискът на гостите не спираше нито за минута, като третото попадение не закъсня, негов автор беше Санти Мина, а с това, на теория беше сложен край на интригата в сблъсъка.

Мурийо се "постара" да запази напрежението в срещата, като си изкара червен картон малко след почивката.

Зинедин Зидан: Омръзна ми от историята с Халанд!

Зидан изригна: Омръзна ми от историята с Халанд!

Специалистът настоява фокусът на неговите футболисти да бъде изключително насочен към терена и представянето им

До края обаче силите на домакините стигнаха единствено за отбелязване на почетен гол за крайното 1:3. Автор на попадението беше Флориан Лежюн.

Селта е 8-и, а Алавес предпоследен в класирането.