Елче стана поредният отбор от Ла Лига, възползвал се от спада в игровата форма на Райо Валекано. В петъчната вечер селекцията на Франсиско Родригес изигра нов силен домакински двубой и се поздрави с победата 2:1.

Отново пълни стадиони в Испания

От следващия месец

Така валенсианци се изкачиха на една позиция в таблицата и вече са 13-ти. След четвъртата си поредна загуба, Райо е 11-ти с 31 пункта.

След нулево първо полувреме, двата клуба се разиграха след паузата. Гостите откриха с настъпването на 52-ата минута, когато поздравления от колегите си вече получаваше Фран Гарсия. Асистенцията беше дело на Иси Паласон.

Елче обаче не се предаде и два аржентински гола донесоха пълния обрат. Първо Гуидо Карийо изравни в 77-ата, а в ролята на герой се превърна появилият като смяна Есекиел Понсе. Страхотен принос за скъпоценното попадение обаче имаше и звездата на "бяло-зелените" Пере Мила. Нападателят спечели доста метри с топка в крака, след което пусна отличен извеждащ пас за Понсе, запазил необходимото спокойствие при удара си кум вратата на Лука Зидан.