Валенсия победи по доста драматичен начин състава на Севиля, в срещата между двата тима от 32-ия кръг на испанското футболно първенство.

"Прилепите" водеха в резултата с минималното 1:0 до 86-ата минута, след гол на Дани Парехо.

Истинският екшън обаче бе запазен за последните минути на срещата.

Първо, 4 минути преди края, Крон-Дели асистира на традиционния реализатор на гостите Кевин Гамейро, върнал отбора си в срещата с попадение за 1:1, а малко по-късно Севиля можеше да стигне и до пълен обрат, но Крон-Дели пропусна да се разпише.

Вместо това, в даденото от съдията продължение, Алваро Негредо отново се задейства, връчвайки всичките три пункта от двубоя на своя тим - 2:1.

Така Валенсия "скочи" сериозно в класирането, като вече се намира в "златната среда".

За Севиля остава разочарованието и 6-ата, но все по-несигурна позиция в таблицата в Ла Лига.

При победа на Атлетик в срещата на тима от текущия кръг, баските ще изпреварят андалусийците в подреждането.