Леванте загуби домакинството си на Атлетик (Билбао) с 1:2, в двубой от 15-ия кръг на испанското футболно първенство.

Гостите вече заемат 11-ата позиция със 17 точки. Тимът на Леванте пък вече трети мач е без успех в Испания. Леванте е 15-и с 16 точки в актива си.

Христо Стоичков отново захапа Кристиано Роналдо

Вижте какво каза легендарният ни футболист по адрес на звездата

Гостите поведоха още в 5-ата минута с попадение от дузпата на Ариц Адурис от дузпа.

Последваха силни моменти както за домакините, така и за техния съперник. До нова промяна в резултата обаче така и не се стигаше, а минутите в срещата продължаваха да се изнизват неусетно.

Познат герой за Атлетико, Бетис капитулира у дома

1:0 за столични

В 73-ата минута французинът Аймерик Лапорт си вкара автогол и резултатът стана 1:1.

Само 6 минути по-късно пък Серхио Постиго "върна жеста" и прати топката във вратата на собствения си тим, връчвайки на Атлетик всички 3 точки от сблъсъка.