Бетис и Севиля не излъчиха победител в андалусийското дерби от 17-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Домакините имаха сериозни проблеми със състава след като четирима техни футболисти дадоха положителни PCR тестове, а други петима са с контузия. Въпреки това те стояха значително по-добре на терена през първото полувреме, но така и не вкараха гол.

В 48-ата минута Сусо откри за Севиля. Юсеф Ен-Неси подаде топката в наказателното поле, но играч на Бетис успя да пресече паса. Все пак кълбото стигна до Сусо, който вкара за 0:1.

Отговорът на "зелено-белите" беше много бърз. В 51-ата минута Диего Карлос спъна Лорен Морон в наказателното поле на гостите. Серхио Каналес реализира дузпата за 1:1.

В 73-ата минута Карлос дел Серо Гранде за втори път посочи бялата точка. Марос Акуня спъна Набил Фекир. ВАР потвърди дузпата, но потърпевшият Фекир не можа да преодолее Ясин Буну и резултатът остана непроменен.

Севиля остана на пето място с 27 точки от мача. Бетис е на 9-а позиция с 20 точки от 17 мача.

Виляреал победи Леванте с 2:1 в Примера Дивисион