Агонията на Депортиво (Ла Коруня) под ръководството на Кларънс Зеедорф продължава. Галисийци намалиха още повече шансовете си за оставане в Примера Дивисион, след като стигнаха само до 1:1 при домакинството си на директен конкурент в лицето на Лас Палмас.

По този начин "синьо-белите" остават на 19 позиция с 20 точки, на цели седем от спасителното 17-о място. Положението на Лас Палмас също не е розово, тъй като тимът е 18-и само с пункт повече.

Снимка 345786

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят започна по-добре за гостите, които откриха резултата още в 3-ата минута чрез Ален Халилович. Хърватинът необезпокоявано навлезе от крилото и след като стигна до удобна за стрелба позиция, остави без никакъв шанс вратаря на Депортиво.

В 22-ата минута паритетът беше възстановен, след като Албентоса скочи най-високо при центриране от корнер на Лукас Перес.

През втората част Ла Коруня искаше повече победата, но трудно стигаше до голови възможности. Две такива се откриха за домакините в самия край на срещата, когато първо Лукас Перес не бе точен с глава, а след това удар на Андоне бе избит с блестящ рефлекс от страна на Чичизола.

Снимка 345788

В следващия кръг Депортиво гостува на Атлетико (Мадрид), докато Лас Палмас пък домакинства на другия гранд от столицата Реал.

ДЕПОРТИВО (ЛА КОРУНЯ) - ЛАС ПАЛМАС 1:1

0:1 Халилович (3"), 1:1 Албентоса (22")