Атлетик (Билбао) впечатли феновете си с неочаквано солидна изява срещу борещия се за призовите позиции в класирането на испанското футболно първенство състав на Реал Бетис.

Баските вкараха 4 безответни попадения във вратата на съперниците си, с което определено успяха да поднесат извиненията си, в известна степен, на верните си привърженици за едва 9-те точки срещу името си, с които разполагаха преди началото на този кръг.

С категоричния си успех отборът се придвижи в средата на таблицата с временното подреждане, като с 12 пункта са още съставите на Хетафе, Елче, Валенсия, както и... днешният опонент на Атлетик.

Снимка 506614

Източник: Twitter

За Бетис поражението със сигурност е лоша новина, като вместо да застане на две точки зад Реал (Мадрид), сега вече съставът е с 4 загуби в последните си 5 мача и от силното начало на кампанията, следите започват сериозно да избледняват.

Виктор Руис си отбеляза злощастен автогол след едва 9 минути игра, с което даде предимство на домакините в срещата.

Андер Капа вкара за 2:0 след 33 минути игра, като това бе всичко от двата тима за първите 45 минути от сблъсъка.

Снимка 506616

14 минути след подновяването на играта Икер Муняин напомни за класата си и се разписа за 3:0, като съвсем отчая бранителите на съперника.

Бетис се втурна в предни позиции, което бе чудесна новина за контраатакуващите състезатели на Атлетик, възползвали се от развитието на събитията, за да стигнат до отбелязването и на 4-о попадение.

Снимка 506617

Негов автор бе Алехандро Беренгер Рамиро, познат сред запалянковците и само като Алекс. Той бе точен в 68-та минута на срещата.

Нова промяна в резултата нямаше и по този начин Атлетик (Билбао) получи шанса, на който се надяваше, за да докаже, че 5-те поражения от началото на кампанията са били само преходен период, който остава в миналото.