Отборът на Бетис сложи край на негативната си серия. След две поредни загуби, севилци отново са на победния път, а за това им спомогна триумфът над Виляреал с 2:1. Двубоят се разви неочаквано лесно за момчетата Кике Сетиен, които подсигуриха трите точки с по едно попадение в двете полувремена.

Снимка 338089

Самата среща се разви доста лошо за Виляреал. Гостите останаха с човек по-малко, след като в 31-ата минута опитният италианец Даниеле Бонера бе изгонен с директен червен картон. Това доведе до сериозна рокада в тактическата постройка на "подводницата", а най-потърпевш се оказа турският нападател Юнал, който бе заменен веднага след това от бранителя Алваро.

Ейбар разгроми Севиля с 5:1

Самолетчето се направи на треньор, Севиля претърпя рекорден резил в баска провинция

Тотален крах за евробоеца от Андалусия

Бетис откри резултата в самия край на първата част. Морон сюрпризира неприятно Серхио Асенхо, след като го препарира с мощен шут от над 25 метра. Въпросният реализира своя втори гол в 65-ата минута, след като се възползва от асистенция на Руиз.

До края съдбата намигна на Виляреал и гостите върнаха един гол в 80-ата минута, когато точен от дузпа се оказа Карлос Бака. Силите на "жълтите" обаче не стигнаха за нещо повече от този почетен гол и 50 102 зрители на "Бенито Виямарин" ликуваха заради успеха на любимия им Бетис.

Снимка 338091

В следващия кръг севилци гостуват на намиращия се в зоната на изпадащите Депортиво (Ла Коруня), докато Виляреал приема на свой терен 17-ия Алавес.

БЕТИС - ВИЛЯРЕАЛ 2:1

1:0 Морон (45+2"), 2:0 Морон (65"), 2:1 Бака-дузпа (80")

СТАДИОН: "Бенито Виямарин"

СЪДИЯ: Хавиер Алберола

БЕТИС: Адан, Бараган, Манди, Амат, Бартра, Федал, Дурмиси, Гуардадо, Руис, Кастро, Морон (резерви: Хименес, Гарсия, Леон, Камараса, Будебуз, Тейо, Гереро)

ВИЛЯРЕАЛ: Асенхо, Бонера, Гаспар, Коста, Руис, Тригерос, Кастайехо, Ернандес, Форналс, Бака, Юнал (резерви: Барбоса, Гонзалес, Черишев, Фуего, Рукавина, Мартинес, Раба)