Севиля загуби по катастрофален начин гостуването си на Ейбар. Тимът от Андалусия отстъпи пред опонента си с гръмкото 1:5, като не показа нищо стойностно на терена, вкарвайки единствения си гол от бялата точка.

За капак домакините удариха и греда през второто полувреме на двубоя, а загубата на севилци можеше да е още по-неприятна за преглъщане.

Още преди началото на двубоя в социалните мрежи се появиха редица негативни коментари на разочаровани фенове, след като стана ясно, че Севиля стартира мача без един от лидерите си в нападение Луис Муриел.

Винченцо Монтела гласува доверие на Сандро Рамирес, Бен Йедер и Нолито в атаката на своя състав за визитата от 22-ия кръг на надпреварата в испанското футболно първенство. И явно сбърка.

Леганес едва не отказа и Севиля, запази шансовете си за финал живи

Екзекуторът на Реал едва не отказа и Севиля, запази шансовете си за финал живи

1:1 на "Естадио Мунисипал де Бутарке"

Севиля записа негативна серия от три поредни шампионатни поражения, но в предходните си две срещи преди тази с Ейбар, постигна победа и равенство и отбеляза известен възход в представянето си. Според мнозина специалисти в Испания, това се дължи на формата, в която се намира именно Муриел. Не и според Самолетчето, обаче...

Сделка: Евертън и Севиля се разбраха за Сандро Рамирес

Сандро Рамирес вече е играч на Севиля

Ще играе като преотстъпен на "Рамон Санчес Писхуан"

Още преди да изтече и минута от срещата, домакините вече водеха в резултата. Това стана възможно след бързо попадение на Кике.

В 16-ата минута Ореяна вкара за 2:0, стъписвайки съвсем гостуващия състав. Севиля върна незабавно един гол чрез Сарабия, разписал се от бялата точка, но бързо бе наказан за своеволието си. Рамис реализира за 3:1, като това бе и последният гол... преди почивката.

След нея Ейбар вкара нови две попадения във вратата на съперника си. Ореяна бе точен за 4:1 след малко повече от час, а крайното, унищожително 5:1 оформи Арбия, който прати севилци в нокаут 7 минути преди последния съдийски сигнал.

Луис Муриел все пак се появи на терена след 66 минути, заменяйки Сандро Рамирес. Естествено, за обрат бе доста късно.

Снимка 324384

Севиля все още заема последното от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири, като е с актив от 33 пункта - два повече от осмия Селта и 4 по-малко от 5-ия Виляреал.

Ейбар е под номер 7, вече само на точка зад днешния си опонент.