Отборът на Бетис измъкна равенство 2:2 при домакинството си на „Мануел Руис де Лопера" срещу Виляреал.

Гостите успяха да поведат още в 6-та минута, след като Санти Касорла се възползва от грешка в отбраната на Бетис и прати топката в мрежата на Рикардо.

„Жълтата подводница" удвои своята преднина в 36-та минута. Касорла вкара втори гол на сметката си.

Все пак Бетис се върна в мача чрез гол на Серхио Гарсиа в 42-ата. Севилци изравниха резултата в 57-та минута, когато Хуанма намери Марк Гонсалес, който стреля, но ударът му бе отразен и топката попадна в Рикардо Оливейра, който този път не сбърка.

След това равенство Виляреал остава на четвърто място с 42 точки, докато Бетис е на петнадесета позиция с 27 точки.