Отборите на Бетис и Севиля си спретнаха истинско градско дерби, което този път завърши без победител 1:1. Зрелището на "Бенито Виямарин" ще се запомни с две попадения и три червени картона.

Валядолид - Елче 2:1 в мач от Ла Лига

Валядолид засили Елче към Сегунда Дивисион

Елче е твърдо на последно място, като вече с 13 мача няма победа

По този начин "вердибланкос" запазиха мястото си в Топ 4 и вече са с 24 точки. Севиля продължава да се мъчи от началото на кампанията. "Рохибланкос" поне се измъкнаха от зоната на изпадащите, но все още нямат победа при новия си наставник Хорхе Сампаоли.

Екшънът започна в 37-ата минута, когато ВАР съобщи за по-ранни груби действия на Гонсало Монтиел. Реферът Хосе Санчес промени картона си и от жълт той стана директно червен.

Барселона победи Алмерия с 2:0

Щастие и сълзи при победата на Барса над Алмерия, Пике се сбогува с "Камп Ноу"

Защитникът изигра последния си мач с каталунците

Резултатът беше открит пет минути по-късно, когато легендата на гостите Хесус Навас имаше малшанса да отклони топката в собствената си врата.

Макар и лидери, футболистите на Бетис не съумяха да потиснат емоциите си, а Набил Фекир влезе грубо в краката на съперник, заради което също беше изпратен преждевременно в съблекалнята.

Коридата по терена продължи и с изгонването на централния нападател Борха Иглесиас, с което домакините останаха с 9 души до края на дербито. Благодарение на това Севиля все пак стигна до изравняването малко преди края. Сръбският национал Неманя Гудел получи подаване, освободи си пространство и нанесе мълниеносен далечен удар, който попадна в горния ляв ъгъл зад вратаря Клаудио Браво.

До края нервните моменти продължиха, но до нова промяна на резултата не се стигна.

Реал Сосиедад и Валенсия завършиха 1:1