Бетис победи като гост Сарагоса с 2:1 в първия двубой от 18-ия кръг на испанския футболен шампионат. Тимът от Севиля откри резултата в последната минута на първата част, когато се разписа реализатор №1 на „зелено-белите" Рубен Кастро.

Хорхе Молина удвои аванса на гостите в 58-ата минута. В самия край на двубоя, в 78-ата минута, Пацо Монтанес върна интригата и вкара за 1:2. Домакините от Сарагоса се хвърлиха в атака в заключителните секунди, но Адриан и защитниците пред него не допуснаха изравняване на резултата.

Благодарение на победата Бетис събра на сметката си 31 точки, колкото има и четвъртият в класирането Малага. Само с 2 точки в повече, на трета позиция е шампионът Реал Мадрид.

Другата добра новина за Бетис е, че в следващите два кръга отборът ще играе пред собствена публика - последователно срещу Леванте и Атлетик Билбао.

Останалите срещи от 18-ия кръг в Ла Лига ще се изиграят през уикенда.