Реал Мадрид победи с 2:0 Бетис в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. И двата гола за победителите бяха дело на новото попълнение в състава на "Кралския клуб" Килиан Мбапе. Френският нападател се разписа през второто полувреме, като с този успех "лос бланкос" събраха 8 точки и излязоха на второ място във временното класиране на испанското първенство, докато съставът воден от Мануел Пелегрини остава с 2 точки на 17-ата позиция.

Двубоят на "Сантиаго Бернабеу" започна с шанс за Бетис, но в 10-ата минута Абде Езалзули не уцели вратата след удар с глава.

Десет минути по-късно Руи Силва спаси удар на Едер Милитао, но натискът на Реал Мадрид продължи.

До края на първата част с пропуски се отчетоха Винисиус и Родриго и така първата част завърши без попадения.

В 50-ата минута Винисиус уцели десния страничен стълб с удар от границата на наказателното поле.

Две минути след това съдията подмина претенции на домакините за игра с ръка на Диего Йоренте, а в 56-ата минута Силва реагира блестящо при удар на Родриго.

Бетис създаде положение в 58-ата минута, когато Ез Абде получи възможност да обстрелва вратата на "лос бланкос", но не я уцели.

Предимството на Реал Мадрид бе материализирано в 67-ата минута, когато Винисиус проби по границата на наказателното поле и намери вътре Федерико Валверде. Уругваецът погали топката с пета и я насочи елегантно към Килиан Мбапе, който с удар от движение прати топката в долния десен ъгъл - 1:0 за Реал Мадрид с първия гол на Килиан Мбапе в Ла Лига!

Само 7 минути по-късно Винисиус Жуниор бе изведен зад защитата и бе съборен от Руи Силва. Първоначално бе отсъдена засада, но след преразглеждане на ВАР се видя, че бразилецът е в редовна позиция и бе отсъдена дузпа за домакините.

Зад топката застана Килиан Мбапе, който четвърт час преди края на мача реализира втория си гол в мача - 2:0 за Реал (Мадрид)!

До края на срещата тимът на Карло Анчелоти намали темпото и така до повече голове не се стигна.

Така "Кралският клуб" постигна първа победа над Бетис от повече от година насам, след като последните 4 мача между двата отбора завършиха наравно.

Мбапе оглави куп негативни класации заради лошия си старт в Реал (Мадрид)