Реал Бетис бе елиминиран от турнира за Купата на краля. Депортиво Ла Коруня успя на пречупи с 3:1 опонента си в мач-реванш от надпреварата.

Галиският тим беше загубил с 0:1 срещата в Севиля. Днес момчетата на Гайска Гаритано играха по-силно, но пропуски можеха да ги провалят в края.

Домакините откриха резултата в 11-ата минута. Файсал Фажир центрира, а Алехандро Арибас изпревари Бруно и отбеляза.

В 54-ата Луизиньо реализира страхотен гол, възползвайки се отбита топка, изпращайки я в мрежата с незабавен удар от въздуха от около 20 метра.

Пет минути по-късно Райън Бабел вкара за 3:0 след центриране на Хуанфран. В 66-ата Антонио Санабрия центрира на втора греда и там Пичини беше точен на празна врата - 3:1.

В 77-ата Хоселу изпусна дузпа, шутирайки над гредата. В 86-ата Рубен Мартинес спаси своите след удар на Рубен Кастро.

Така домакините заслужено продължават в следващата фаза от надпреварата.