Отборът на Валенсия така и не успя да се доближи на точка от третия в класирането на испанското футболно първенство - Атлетико (Мадрид).

Това можеше да стане възможно тази вечер, като в среща от програмата на 30-ия кръг на Ла Лига, "прилепите" водеха с 1:0 при визитата си на иначе по традиция стабилния като домакин тим на Атлетик до последната минута на мача, но позволиха изравняване.

Гола за гостуващия състав реализира Родриго де Паул. 20-годишният аржентинец се разписа след малко повече от час игра, възползвайки се по възможно най-добрия начин от асистенция на Родриго.

Попадението на халфа на гостите бе и една от малкото 100-процентови ситуации пред някоя от двете врати, като всичко по-интересно в мача бе запазено за вторите 45 минути. През първата част тактическото надлъгване и изчакването на съперникова грешка направи случващото се на терена по-скоро безинтересно за близо 43-те хиляди зрители, дошли да наблюдават двубоя на "Сан Мамес".

В края на мача Валенсия остана с човек по-малко на терена, като играта напусна Отаменди, получил директен червен картон.

Това явно повлия мотивиращо на домакините, които стигнаха до равенството в заключителните секунди на мача, благодарение на поредния гол през сезона на един от лидерите си Адурис. Така те запазват 8-мата си позиция в класирането.