Барселона победи по драматичен начин Ейбар в последния кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 4:2 на своя "Камп Ноу" след като до средата на второто полувреме изоставаха с 0:2.

Тимът на Луис Енрике пазеше надежди за титлата, като при загуба на Реал от Малага, златото щеше да пристигне в Каталуния. Реал обаче победи без проблем с 2:0 и така мечтата на Барса бе попарена.

Срещата започна с логичен натиск на Барселона. В 7-ата минута обаче гостите изненадващо смълчаха "Камп Ноу". Андер Капа центрира в наказателното поле и намери Такаши Инуй, който овладя топката и я изстреля в горния ляв ъгъл, правейки резултата 0:1.

В 36-ата минута каталунците бяха близо до изравняването. Йоел реагира блестящо, за да откаже Луис Суарес, който си освободи пространство в наказателното поле и стреля бързо към долния ляв ъгъл.

Снимка 295013

Секунди преди края на полувремето, Рубен Пеня имаше огромна възможност да отбележи отблизо, но опитът му премина на няколко сантиметра встрани от дясната греда. През втората част, Барселона продължи да натиска.

В 50-ата минута, Иван Ракитич нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле. Опасният му опит, насочен към долния десен ъгъл, беше обаче блокиран от Йоел, който реагира превъзходно, за да попречи на топката да навести мрежата.

В 61-ата минута шокът за Барселона бе пълен. Такаши Инуй отправи перфектен изстрел, който порази горния ляв ъгъл, отбивайки се от гредата и влизайки в мрежата на каталунците за 0:2. Две минути по-късно Давид Хунка си вкара топката в собствената си мрежа, намалявайки изоставането за Барселона.

Реал (Мадрид) е шампион на Испания!

"Кралете" триумфираха над Малага с 2:0

В 69-ата минута Джорди Алба си изпроси по изключително грозен начин дузпа като дори нямаше съприкосновение между него и противников играч. Това обаче не спря съдията и той отсъди нарушение в наказателното поле. Зад бялата точка застана Лео Меси и сгреши.

Все пак резултатът бе изравнен в 74-ата минута, когато Луис Суарес прати топката в мрежата, след като Пако я свали за 2:2.

Две минути по-късно каталунците пак получиха спорна дузпа за падане на Неймар като и този път Лео Меси я изпълни, но точно за 3:2. В самия край Меси оформи крайното 4:2.