Реал (Мадрид) е новият шампион на Испания! "Белият балет" победи с 2:0 като гост Малага и по този начин "прегърна" трофея. В другия мач пък, Барселона победи драматично Ейбар с 4:2.

Както е известно титлата не бе решена до последния кръг като Реал водеше пред каталунците с три точки. Така мадридчани се нуждаеха поне от точка, за да си осигурят титлата. Това е 33 злато за Реал в Ла Лига.

"Кралете" бяха категорични в днешния двубой и не оставиха никакъв шанс на Малага. Още във 2-ата минута, Иско подаде добре към Кристиано Роналдо, който с прецизен удар разстреля вратата на домакините за 0:1.

Снимка 295009

В 22-ата минута домакините имаха шанс да изравнят след като Сандро Рамирес изпълни свободен удар и изпрати топката към горния ляв ъгъл, но Кейлор Навас плонжира и спаси.

В 34-ата минута, Идрис Карлос Камени направи превъзходно спасяване след като се хвърли, за да блокира удар на Кристиано Роналдо, който влизаше право в мрежата. Всичко в срещата бе решено през второто полувреме.

Снимка 295010

В 56-ата минута, Карим Бензема беше на точното място в точното време, за да овладее отбита топка от корнер в наказателното поле и да я изстреля в средата на вратата, правейки резултата 0:2.

В 71-ата минута Бензема отново се разписа, но реферът не зачете попадението заради засада. Две минути преди края на мача, Алваро Мората се промъкна с лекота през защитата и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Опитът му летеше към долния десен ъгъл, но беше отразен от вратаря на домакините.