Реал (Мадрид) демонстрира класа и буквално унищожи Барселона в първия мач за Суперкупата на Испания. Дори и с човек по-малко на терена, тъй като Кристиано Роналдо получи червен картон, "белите" записаха победа с 3:1, а един от голмайсторите за "балета" бе Жерар Пике, който си отбеляза злощастен автогол...

ТОПСПОРТ проследи случващото се на "Камп Ноу" на живо по минути:

Време е за Ел Класико: Барселона - Реал (Мадрид), 1:3!

Двата отбора ще загреят за първенството с мач за Суперкупата на страната

Още в самото начало гостите демонстрираха страхотна отборна работа, разменяйки къси и двойни подавания, обърквайки защитата на домакините, но до нещо опасно така и не се стигна в първите минути.

Барса определено бе по-дейният тим откъм атаки. В 10-ата минута Суарес пробва да покоси стража на Реал, след като овладя на границата на наказателното поле и отправи завършващ удар, който обаче не бе достатъчно силен и Навас улови. Видал също опита удар от близка дистанция, но защитата на Реал успя да реагира почти мигновенно и да предотврати гол в мрежата си.

Първата хубава атака за тима от Мадрид дойде чак в 29-ата минута. Марсело отправи центриране, което бе овладяно от Гарет Бейл и той директно стреля към вратата, но топката бе избита от защитниците на Барса.

Най-опасното положение пред вратата на Тер Щеген бе в 37-ата минута, когато отново Бейл нанесе мощен удар от границата на пеналта, но стражът отново блесна с невероятно спасяване, въпреки че топката бе насочена точно под напречната греда.

Първата част не предложи нищо интересно пред една от двете врати. Явно двата гранда са решили да запазят интригата за втория мач за Суперкупата на страната.

Второто полувреме започна по възможно най-лошия начин за състава на Барселона... В 50-ата минута Жерар Пике си отбеляза автогол и изведе "белия балет" напред в резултата.

Четири минути по-късно Деулофеу опита да върне равенството в мача, но футболистът на Барселона не успя да насочи топката и пропусна точно пред вратата на Реал... 60 секунди след това, Дани Карвахал също направи чутовен пропуск... Жорди Алба пожертвувателно се хвърли, за да избие топката след удара на футболиста на мадридчани и предотврати сигурен гол във вратата си.

В 70-ата минута пък Кристиано Роналдо напомни за себе си с впечатляващо изпълнение точно пред вратата на Барса. Португалцът получи пас от Бейл и го засече със странична ножица, но топката мина встрани от целта.

В 76-ата минута Барселона получи невероятен подарък от главния съдия на мача. Реферът отсъди несъществуващ наказателен удар в полза на каталунците, след като Луис Суарес демонстрира уникални актьорски заложби и се строполи на тревата, след "удар" с Кейлор Навас. Зад топката застана Меси, който бе безпощаден и изравни - 1:1.

Не бяха изминали и 4 минути от изравнителното попадение на каталунците и Роналдо успя да изведе Реал отново напред в резултата, след силен, хубав удар от границата на наказателното поле, с което прехвърли защитата на домакините, а Тер Щеген нямаше никакъв шанс за реакция.

Малко след това Кристиано получи втори жълт и съответно червен картон заради симулация и остави Реал с човек по-малко 10 минути преди края на мача.

В добавеното време Марко Асенсио сложи край на мача, след като отбеляза много хубав далечен гол в горния ляв ъгъл на вратата на Тер Щеген, но виновник за попадението отново бе Пике, който изпусна младия талант на "белите" и го остави да стреля от такава близка дистанция...