Ситуацията около халфа Френки де Йонг започва да предизвиква все по-сериозно безпокойство и напрежение в ръководството на Барселона, съобщава Diario Sport. Нидерландският национал продължава да изпитва проблеми след контузия на коляното, получи подновяване на симптомите и въпреки липсата на очакваното подобрение отказва да се подложи на операция - позиция, която категорично не устройва каталунския клуб.

От Барса смятат, че консервативният подход към рехабилитацията вече е изчерпал своите възможности. Повече от шест седмици изминаха от отпадането на Нидерландия от Световното първенство, но Де Йонг все още бави решението за хирургическа интервенция, въпреки незадоволителния си прогрес.

В клуба отдавна се усеща недоволство от представянето и поведението на полузащитника. На "Камп Ноу" е широко разпространено мнението, че целият фитнес режим на нидерландеца от края на зимата е бил подчинен единствено на целта той да бъде във форма за Мондиала. Халфът бе титуляр във всеки мач за родината си до отпадането на 30 юни, а впоследствие обясни, че медицинският щаб на лалетата не е оценил правилно сериозността на проблема. От Барселона обаче изразиха явни съмнения относно начина, по който е бил управляван казусът.

След Световното първенство за Де Йонг бе определена рамка от четири седмици консервативно възстановяване, преди да се вземе окончателно решение за операцията. Точно тук обаче възникна основното разминаване. Футболистът смята, че периодът от четири седмици трябва да започне да тече от момента, в който се е завърнал към физически тренировки. Според медицинския щаб на каталунците той вече е преминал през същия тип рехабилитация преди това и удължаването на срока е неоправдано.

Затова позицията на Барселона е категорична: операцията е единственият вариант за окончателно решаване на проблема и определяне на ясен срок за завръщането му на терена.

Освен спортно-технически, казусът има и финансови и административни измерения. При евентуална хирургическа интервенция и продължително отсъствие, Барселона ще може да се възползва от регулаторните механизми на Ла Лига, за да освободи място в състава и част от тавана на заплатите за нов играч. Същевременно клубът би имал право на финансово обезщетение от ФИФА, тъй като контузията бе получена по време на ангажименти с националния отбор.

Ханзи Флик иска да задържи Феран Торес в Барселона

Ханзи Флик иска да задържи Феран Торес в Барселона

Германският наставник разчита на испанския голмайстор