Барселона на практика си осигури класиране за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля. В първия 1/8-финален мач от турнира, каталунците натупаха опашкаря в Примера Елче с 5:0 на „Камп Ноу" и постигнаха целта си да обезсмислят реванша.

Въпреки слуховете за неразбории в лагера на Барселона и скандали межди Луис Енрике и Лео Меси, аржентинецът започна като титуляр и бе в основата на първия гол след половин час игра. Той успя да се задържи на крака, за да подаде към Роберто, който пък продължи към Суарес. Уругваецът пусна хубав пас към Неймар и бразилецът отблизо откри.

В 39-ата мин самият Суарес се разписа, след като преодоля пазача си, а с;лед това матира и Титон с прецизен шут.

В самия край на полувремето се развихри и Меси, Първо негов гол бе отменен поради засада, а в 45-ата мин. вкара дузпа, отсъдена за фаул на Роко срещу Неймар в пеналта.

След почивката домакините доиграха спокойно мача и си осигуриха дори още по-изразителна победа. В 55-ата мин Меси подаде към Суарес, той обаче пропусна, а Жорди Алба насочи топката във вратата.

Крайното 5:0 оформи Неймар след час игра, като ударът му се отклони и в гърба на Роко от състава на Елче.

Така Барса доигра без да се напряга последната третина от двубоя, а по всичко личи, реваншът на 15 януари ще бъде повече от протоколен.

БАРСЕЛОНА - ЕЛЧЕ 5:0

1:0 Неймар (35')

2:0 Суарес (40')

3:0 Меси (45'-д)

4:0 Алба (56')

5:0 Неймар (60')

Барселона: Тер Щеген, Алба (61 Адриано), Пике, Бартра, Алвеш, Масчерано, Сержи Роберо, Ракитич, Суарес, Неймар (67 Педро), Меси

Елче: Титон, Дамиан Суарес, Пелегрин, Ломбан, Роко, Албакар, Коро, Фахр, Пашалич, Сисма, Кристиан Ерера.