Късният съботен двубой от Ла Лига не предложи никакви изненади за феновете. Отборът на Барселона си набави очаквани три точки срещу Леганес, побеждавайки "краставичарите" с 3:1. По този начин селекцията на Ернесто Валверде дръпна пред конкурентите си от Реал и Атлетико, часове преди градското дерби между двата мадридски гранда.

Снимка 349672

Източник: EPA/БГНЕС

Акцентът на вечерта отново попадна върху магическата личност на Лионел Меси, който изравни още едно постижение. На "Камп Ноу" той вкара шестия си гол от пряк свободен удар в рамките на един сезон. Същия рекорд, но през кампания 2006/07, отново с екипа на Барса, има друга голяма звезда - Роналдиньо.

Севиля загуби гостуването си на Селта с 0:4

Севиля показа грозното си лице, бра голям срам срещу Селта

"Рохибланкос" се отдалечават от зона "Европа"

Домакините бяха господар на терена през първата част, но трябваше да почакат за откриващия си гол до 27-ата минута, когато Лионел Меси наниза и гореспоменатия си гол от пряк свободен удар.

Малко след това, аржентинският маестро удвои преднината на "блаугранас". Коутиньо проряза отбраната на Леганес с пас за легендата с №10, който реализира под плонжа на Кулеар.

Снимка 349670

Леганес заигра по-добре след почивката, когато още в самото начало можеше да намали чрез Бове. Моментът на "краставичарите" все пак настъпи в 68-ата минута, когато Габриел намери непокрития Ел Жар. Мароканецът пък показа точен мерник и матира Тер Щеген.

Плахите надежди на Леганес за сензация се изпариха 180 секунди преди последния съдийски сигнал, когато Лео Меси оформи своя хеттрик за крайното 3:1.

Снимка 349671

В следващия кръг на Барса предстои сериозно изпитание - домакинство на четвъртия Валенсия. Леганес пък приема у дома Селта.