Отборът на Севиля продължава да бъде изключително непостоянен в своите изяви. След като изиграха силен двубой срещу Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига, днес момчетата на Енцо Монтела паднаха с тежкото 0:4 при визитата си на Селта.

Байерн (Мюнхен) победи Севиля с 2:1 като гост в първи четвъртфинален мач в Шампионската лига

Байерн (Мюнхен) направи решителна крачка към полуфиналите в Шампионската лига

"Баварците" победиха Севиля с 2:1 като гост

"Рохибланкос" бяха бледо копие на себе си, и с голяма част от своите резерви, браха голям срам на "Балайдос". Също така те се смъкнаха и до седмата позиция, която към този момент ги лишава от участие в европейските клубни турнири през следващия сезон. Селта пък се изкачи до №9 в Примера Дивисион и до последно също ще се бори за място в Лига Европа.

Снимка 349647

Източник: EPA/БГНЕС

През първата част феновете видяха само едно попадение. Бразилският талант на гостите - Гилерме Арана си вкара злощастен автогол, след като отбита топка от Давид Сория срещна тялото му и премина зад голлинията.

Селта се разигра след паузата, а полувремето определено принадлежеше на Яго Аспас. Испанският национал впечатли с хеттрик, като за две от попаденията му асистира Пабло Ернандес.

В следващия кръг на Севиля предстои важен сблъсък с Виляреал, докато Селта гостува на Леганес.

От Севиля: Победихме в Манчестър, защо да не направим същото и в Мюнхен?