Тимът на Барселона достигна лесно до успеха над скромния тим на Бадалона в сблъсък за Купата на краля и на практика го отстрани от турнира след 4:0 на „Камп Ноу”.

Първи за каталунците се разписа Джовани ван Бронхорст в 23-та минута, а Ескеро удвои преднината на европейския клубен шампион малко преди почивката.

През второто полувреме момчетата Франк Рийкард довършиха съперника с нови два гола, като техен автор стана Хавиер Савиола съответно в 78-та и 82-та минути.

От своя страна Реал Сосиедад стана първият клуб от Примера дивисион, който напусна да бъде отстранен от борбата за Купата на краля.

Водени от новия си треньор Мигел Анхел Лотина, футболистите на Сосиедад излязоха напред с 2:0, след като две попадения реализира на Серио, но силите им стигнаха до тук и с късен гол на уругвайския нападател Ричард Моралес Малага сложи край на надеждите им за продължаване напред в турнира, тъй като днешните гости се бяха наложили с 4:1 в първия сблъсък.

В друга среща от турнира Севиля надделя над нискоразредния Сеговиана с 3:0.