Барселона се измъчи с отбора на Алкояно в среща от турнира за Купата на Краля и насред "Камп Ноу" регистрира равенство 2:2. Въпреки издънката си каталунците продължават напред в турнира, след като в първата среща победиха като гости с 3:0.

Франк Рийкард пусна доста голяма част от резервите си, но това си пролича и на терена.

Домакините започнаха уверено срещата и поведоха набързо с 2:0. Санти Ескеро реализира и двете попадения във втората и десетата минута.

Въпреки аванса, който имаха футболистите на Барселона допуснаха изравняване. Перона върна едно попадение в 69-ата минута. За равенството 2:2 в последната минута на двубоя се разписа Арнау.

От титулярния състав на домакините играха Пуйол и Деко. Плеймейкърът Роналдиньо не игра за Барселона поради травма. Бразилецът страда от контузия в прасеца и има вероятност да се завърне на терена едва за срещата от испанската Примера дивисион срещу Майорка в събота.

Другите контузени в Барселона са Джанлука Дзамброта, Тиери Анри, Олегер и Лионел Меси, който ще отсъства още 2 седмици от терените.

В друга среща, от турнира, Хетафе победи Бургос с 4:1 и с общ резултат 5:1 се класира за осминафиналите.