Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители: 50 112

Барселона - Реал (Мадрид) 1:2 в мач от Ла Лига

Реал (Мадрид) спечели гостуването си на "блаугранас" с 2:1

90+3′

Винисиус напуска терена, а вместо него ще видим Лукас Васкес.

90+1′

ГООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! 1:2! ДЖУД БЕЛИНГАМ! Двубоят вървеше към равенство, ако в редиците на Реал (Мадрид) вече не грееше тъй ярко звездата на Джуд Белингам. Английската звезда набързо придоби легендарен статут в този двубой, след като с втория си гол спомогна за пълния обрат в срещата. В 91-ата минута Даниел Карвахал отправи центриране от фланга. Модрич понечи да спре коженото кълбо, но непохватността му се превърна в неволен пас за Белингам, който зад гърба на Иниго Мартинес отблизо преодоля Тер Стеген за 1:2.

Снимка 639608

80′
Снимка 639603

79′

Малко след това Барселона можеше отново да възстанови своята преднина, след като Рафиня и Левандовски направиха така, че головата опасност да надвисне сериозно над Кепа. Баският вратар обаче имаше необходимата доза късмет.

78′

Футболистите на Реал (Мадрид) имаха претенции за дузпа в 78-ата минута, които не бяха уважени от главния съдия Хил Мансано.

74′

Рафиня влиза в игра на мястото на Жоао Феликс.

74′

Ламин Ямал влиза в игра на мястото на Жоао Кансело.

70′

Реакция от Шави. Фермин Лопес напуска игра, а вместо него ще видим Ориол Ромеу.

Снимка 639604

68′

ГООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! 1:1! БЕЛИНГАМ! Ако имаше някой, който може да възстанови паритета в Ел Класико, то това беше Джуд Белингам. И англичанинът оправда огромните очаквания към себе си, отбелязвайки изключителен гол за 1:1. №5 не се посвени да отправи „бомба“ от над 25 метра, която се превърна в невъзможен за спасяване „снаряд“ от Тер Стеген. Голът му видимо натъжи и оказалия се голям фен на Барса рок „динозавър“ Мик Джагър, който бе сред ВИП-гостите на емблематичния сблъсък.

66′

Орелиен Чуамени реши да провери концентрацията на Тер Стеген със силен изстрел от далечна дистанция, който принуди германеца да прави спасяване от висока класа.

64′

Жоао Кансело правеше изключително силен мач, а поредният пробив на играещия тази вечер като крило бранител дойде в 64-ата минута. Тогава, с много скоростна техника в краката, той стигна до невралгична зона в полето на Реал, ала изстрелът му беше блокиран от Камавинга и излезе в корнер.

63′
Снимка 639602

62′

Хоселу влиза в игра, а замененият е Родриго.

62′

Лука Модрич ще замени Тони Кроос.

60′

Дългоочаквано завръщане. Роберт Левандовски ще влезе в игра след продължително лечение на контузия. Напуска Феран Торес.

59′

Дани Карвахал получава жълт картон.

55′

Едуардо Камавинга се появява в игра за Реал (Мадрид), а напускащият е Ферлан Менди.

51′
Снимка 639601

50′

ВТОРА ГРЕДА! Барселона удари втора греда в Ел Класико с идването на 50-ата минута. Иниго Мартинес се пребори за центрирана топка и я насочи с глава право в страничния стълб. Но това не бе всичко! Отбилото се кълбо стигна до краката на Араухо, чиято добавка беше отразена по блестящ начин от Кепа.

46′
Снимка 639591

46′

Второто полувреме започна с добро положение за Реал, като Родриго надбяга персоналния си пазач, но изстрелът му премина високо над горната греда.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ЕЛ КЛАСИКО СЛЕД ПАУЗАТА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

Феран Торес тушира Винисиус в опита си да го спре край тъчлинията, заради което получава жълт картон.

45+1′
Снимка 639592

44′

Владение на топката към 44-ата минута: Барселона (56%), Реал (Мадрид) (44%)

37′

Реал (Мадрид) се нуждаеше от нещо нестандартно, за да стигне до интересен пред вратата на Барса. Това се получи в 37-ата минута, когато Кроос намери с дълго подаване включилия се в атака Дани Карвахал. Лидерът на "кралете" реши да сюрпризира Тер Стеген с шут от почти нулев ъгъл, който намери единствено външната страна на мрежата.

Снимка 639594

29′

Жоао Феликс вдигна публиката на крака, след като зрелищно финтира Рюдигер и се устреми към вратата на Кепа. В този миг обаче той беше спрян чисто от Дани Карвахал, което породи доста спорове между футболистите на терена, а и извън него, където камерите уловиха кавга между Шави и Винисиус.

21′
Снимка 639593

16′

Фермин Лопес е първият футболист в срещата, който получава картон.

15′

ГРЕДА! Домакините пропиляха отлична възможност за втори гол десетина минутки след първия такъв. Няколко месеца, след като вкара в контролата на американска земя между двата тима, Фермин Лопес можеше да се разпише и в далеч по-значимо Ел Класико. Халфът получи подаване в наказателното поле от Гави, който малко преди това беше откраднал чудесно топка от Алаба. Юношата на Барселона отправи изстрел в близкия ъгъл на Кепа, но единствено намери дясната му греда.

13′
Снимка 639590

7′

Реал (Мадрид) моментално се опита да отговори на предизвикателството, но техничен пас на Винисиус към Родриго в последния миг бе пресечен от сигурния Тер Стеген.

6′

ГООЛ ЗА БАРСЕЛОНА! 1:0! ГЮНДОГАН! Барса нанесе първия тежък удар по реномето на вечния си враг, след като стигна до ранен гол в 6-ата минута. Иниго Мартинес даде начало на атака през центъра. Гюндоган пробва двойно с Феран Торес, но Чуамени протегна своя крак и вместо това да беше за добро, френският национал неволно се превърна в асистент за №22. Илкай се възползва от слабото му изчистване, справи се и с шпагат на Алаба, за да преодолее Кепа за мечтаното 1:0.

4′

Класиката на испанския футбол започна със сериозна битка в центъра на терена. Гостите от Мадрид бяха една идея по-агресивни в своите действия, а това определено не се харесваше на феновете, подкрепящи "блаугранас" в съботния следобед.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′