Реал (Мадрид) е вторият финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на Краля. След загуба в първата среща с 0:1, "лос меренгес" имаха повече от трудна задача на "Камп Ноу". Селекцията на Карло Анчелоти обаче доказа, че думата "невъзможно" не фигурира в техния речник и триумфира с многозначителното 4:0 в последното издание на Ел Класико за този сезон.

Макар Барселона да беше по-добрият отбор през първата част, чудесна контраатака изведе Реал напред с гол на Родриго. Веднага след почивката "белият балет" окончателно сломи лидера в Ла Лига, а главният виновник се казваше Карим Бензема. Нападателят първо се разписа след асистенция на Модрич, а малко по-късно беше точен и от дузпа, свирена за нарушение на Кесие срещу Винисиус. Вечерта на Бензи се превърна в историческа, след като малко преди края оформи своя хеттрик.

Снимка 613228

Източник: EPA/БГНЕС

Така Реал (Мадрид) ще се бори срещу Осасуна за първо национално отличие от 2014 година. Барселона ще се акцентира изцяло върху постигането на шампионската титла в първенството.

Барселона искаше да реши нещата в своя полза веднага след първия съдийски сигнал. Каталунците стартираха на много високи обороти и можеха да поведат още в 120-ата секунда, но Рафиня закъсня с това да засече отличното подаване на Гави.

Тони Кроос е обсебен от мисълта за Купата на Краля

Само това не е спечелил с екип на Реал (Мадрид)

Почти веднага след това, домакините претендираха за дузпа. Гави центрира, а Алаба докосна топката с ръка, но съдията Хуан Мартинес Мунуера прецени, че бранителят на Реал не е действал умишлено.

В 26-ата минута Гави и Винисиус се сдърпаха след нарушение на испанеца, но главния съдия бързо ги укроти с по един жълт картон. В 32-ата Балде отново проби отляво и стигна до аутлинията, но не можа да намери свой съотборник в наказателното поле. От другата страна на игрището Винисиус опита двойно подаване с Бензема, но продължителната "кралска" атака завърши със слаб диагонален шут в ръцете на Тер Стеген.

Снимка 613227

Големият екшън настъпи в последната минута на полувремето. Куртоа отрази страхотно положение пред Левандовски, а след това футболист на каталунците падна в наказателното поле и домакините поискаха дузпа. И докато "блаугранас" ръкомахаха, Реал (Мадрид) сътвори убийствена контраатака. При ситуация трима на трима, Винисиус и Бензема разиграха помежду си, а бразилецът преодоля Тер Стеген въпреки намесата на германеца и опита на Кунде за изчистване от голлинията.

Второто полувреме продължи по възходящ начин за "кралете", които бързо нанесоха и втория си удар в Ел Класико. Селекцията на Карло Анчелоти поведе и в общия резултат, след като Едер Милитао и Лука Модрич комбинираха край тъчлинията. Хърватинът напредна през трима футболисти на Барселона и подаде към Карим Бензема, който направи 0:2 с изключително прецизен изстрел от границата на наказателното поле.

Снимка 613229

Веднага след това Барселона можеше да върне един гол, но Куртоа спаси диагонален изстрел на активния Алехандро Балде. В 55-ата минута Роналд Араухо се включи в нападението на своя тим и впечатли с техника в наказателното поле на Реал. Изстрелът му с боц обаче се отклони в играч на "белите", но корнер така и не беше отсъден.

Финалът за Реал (Мадрид) изгря на хоризонта, след като в 57-ата минута главният съдия отсъди дузпа. Тя беше свирена за фаул на Франк Кесие срещу Винисиус, а с отговорната задача се нагърби Карим Бензема. Французинът не трепна и запрати Тер Стеген в обратния ъгъл за 0:3!

Снимка 613231

Случилото се тотално обърка игровия план на Барселона и вместо атаки пред Куртоа, опасните положения пред вратата на домакините преобладаваха. 10 минути преди края, нова контраатака на гостите даде своя многозначителен ефект. Винисиус пак се разходи през центъра, за да помогне на Карим Бензема да сътвори своя хеттрик в Ел Класико.

До края на "Камп Ноу" се чуваха само откъслечни викове на каталунски фенове, които след последния съдийски сигнал гледаха как омразния им съперник ликува с класирането си на финал, при това с победа 4:0!