90+5′
Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: "Камп Ноу", гр. Барселона Зрители: 92312
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Барселона и Реал (Мадрид) завършиха 0:0 в голямото дерби на Испания

Предпазливостта попречи на шоуто, Ел Класико завърши без победител

Зидан остава непобеден на "Камп Ноу"

90+1′

Жълт картон за Дани Карвахал, който подсече и двата крака на Ансу Фати.

86′

Луис Суарес имаше едно от малкото си положения в този мач към 86-ата минута. Уругваецът демонстрира добро движение без топка и при корнер отправи изстрел с глава. В насочването на нападателя обаче нямаше необходимата точност.

82′

Ансу Фати се появява в игра, а това води до радостни възгласи на "Камп Ноу". Теренът напуска Антоан Гризман.

Снимка 458188

Източник: EPA/БГНЕС

79′

Младият бразилски талант Родриго пък заменя Иско.

78′

Картон и за капитана на Реал (Мадрид) - Серхио Рамос.

78′

Зинедин Зидан предприема двойна смяна в редиците на гостите. Федерико Валверде отстъпва мястото си на Лука Модрич.

75′

Официално предупреждение за Иско.

Снимка 458187

72′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА БЕЙЛ! В 72-ата минута Реал (Мадрид) стигна до скъпоценното за тях попадение. Радостта на Гарет Бейл обаче бе прекалено кратка, тъй като съдийската бригада на Алехандро Ернандес вдигна засада на асистиралия за гореспоменатия гол Ферлан Менди. Макар и със сантиметри, такава наистина имаше.

70′
Снимка 458180

69′

Жълт картон за Гарет Бейл, ритнал в левия крак Антоан Гризман.

66′

Жълт картон за Каземиро, което означава, че бразилският национал ще пропусне последния мач за годината на своя клуб срещу Атлетик (Билбао).

64′

Силни минути за селекцията на Ернесто Валверде. Тризъбецът в атака: Меси-Суарес-Гризман вече създава далеч повече работа за отбраната на "кралете". Някаква изключителна ситуация пред Куртоа обаче все още липсва.

Снимка 458179

60′

Напрежение в наказателното поле на Реал! След бърза контраатака на домакините Жорди Алба успя да отправи центриране към точката на дузпата за Лео Меси, но Серхио Рамос се намеси самопожертвувателно, за да не позволи на аржентинския маестро да отправи може би решителен удар.

56′

В 55-ата минута Федерико Валверде отново беше оставен на 25 метра разстояние фронтално срещу вратата на Тер Стеген. Той опита късмета си, но шутът му беше блокиран.

55′

Първа промяна в състава на Барселона. В игра се появява Артуро Видал, а терена напуска Нелсон Семедо.

48′

Очаквано на трибуните на "Камп Ноу" е и националният селекционер на Испания - Луис Енрике.

Снимка 458173

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 458177

45′

ПОЧИВКА!

43′

Непозволени действия на Клеман Ленгле срещу Иско. Французинът получава картон.

42′

Вниманието на Тер Стеген отново бе изпитано в 42-ата минута. Феде Валверде зверски засече топката от воле, но силният му изстрел беше париран, макар и с известни трудности от №1 на Барселона.

40′

АЛБА!!! Никой в каталунската столица не повярва как Барса не поведе в резултата с настъпването на 40-ата минута. Кавалерът на "Златната топка" Лионел Меси демонстрира своя футболен гений, хвърляйки фамозен пас зад отбраната на Жорди Алба. Бранителят обаче направи по-трудното и от няколко метра не намери очертанията на вратата.

38′

Официално предупреждение за разярения Луис Суарес.

30′

МЕСИ!! Селекцията на Ернесто Валверде намери себе си и на своя страна застраши вратата на големия враг в 30-ата минута. Жорди Алба създаде цялата ситуация благодарение на перфектното си центриране от фланга. Куртоа направи няколко крачки напред и боксира с плонж. За негов ужас обаче кълбото попадна в краката на Лео Меси, насочил веднага към мрежата на Реал. За щастие на мадридистите, на голлинията беше застанал рекордьорът по изиграни "класики" Серхио Рамос, който мощно изчисти напред.

Снимка 458178

25′

Напрежението пред Тер Стеген ставаше все по-сериозно. "Лос меренгес" не спираха да обстрелват вратаря на Барса, като това в 25-ата минута стори и Каземиро. Бразилецът отправи мощен шут по земя, който беше блокиран умело от национала на Германия.

20′

Жълт картон за Иван Ракитич, който игра непозволено срещу Иско.

14′

ШАНС ЗА РЕАЛ (МАДРИД)! Трибуните на "Камп Ноу" можеше да замлъкнат в 14-ата минута, когато гостите пропиляха страхотна възможност за попадение. Каземиро скочи най-високо при центриране от корнер и ударът му с глава матира Тер Стеген. На голлинията обаче бе застанал Пике, като капитанът решително спаси своите колеги от инкасирането на гол.

Снимка 458175

11′

В 11-ата минута системата ВАР влезе в употреба, тъй като фенове и футболисти на Барса поискаха дузпа в своя полза заради игра с ръка на Дани Карвахал в собственото си наказателно поле. Повторенията ясно показаха обаче, че испанският национал не е извършил нещо непозволено.

Снимка 458174

10′

Реал (Мадрид) организира първа интересна атака в 10-ата минута, когато Иско отигра технично топката към Бензема, който отправи изстрел от 15 метра, попаднал в обсега на Тер Стеген.

4′

Ел Класико започна с предпазлива игра от страна на двата тима. Грандовете не бързаха да наложат надмощие, а по-скоро търсеха някаква пролука в отбраната на своя опонент. Леки наченки за офанзивен прогрес пък имаше в представянето на домакините, имащи идеята да изведат със светкавични пасове някой измежду Суарес, Меси или Гризман.

1′

22. Артуро Видал 27. Родриго

Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) се изправят един срещу друг в първото Ел Класико за сезон 2019/20 в Ла Лига. Всъщност, срещата трябваше да се играе на 26 октомври, но мачът беше преместен заради тогавашните размирици в Каталуния.

Ернесто Валверде: Леко предимство е да имаш ден повече за почивка

"Намираме се в първия полусезон и има много мачове"

По стара традиция срещата е директна битка за първото място във временното класиране. Грандовете имат по 35 точки, като в последните пет кръг записаха и огледални резултати 4 победи и 1 равенство. Сблъсъкът им на "Камп Ноу" се определя и за подранил коледен подарък към всички запалянковци на футболната игра.

Меси: Реал идва на "Камп Ноу" с идеята да се защитава, трудно им е да запълнят празнината, оставена от Кристиано

Вижте какво още каза лидерът на Барса

Според медиите в Испания голямата въпросителна пред треньора на домакините е свързана с включването в игра на Серхио Бускетс. Той може да загуби титулярното си място за сметка на някой измежду намиращите се в добра форма Иван Ракитич или Френки Де Йонг. С контузия е Усман Дембеле, но така или иначе нападателното трио на "блаугранас" е добре известно - Лео Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман.

Зидан: Барса има Меси, но и Реал има оръжия, да оставим съдията на спокойствие

Вижте какво още каза той

"Кралският" клуб все пак е с едни гърди напред, тъй като влиза в мача след серия от 11 поредни мача без загуба във всички турнири. Добрата моментна форма дава оптимизъм на гостите за още един силен резултат в Примера Дивисион. Колебанията пред Зинедин Зидан са свързани със схемата на игра. Карим Бензема е сигурен в предни позиции. Родриго, Гарет Бейл и Винисиус Жуниор спорят за място в атаката. Федерико Валверде играе силно в средата на терена, но Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос изглеждат непоклатими в средата на терена. Възможно е Зизу да заложи на четвърти полузащитник, като вариантите са именно Валверде или Иско.

Бензема: Гостуването на Барселона е най-трудното за Реал през сезона

"Искам да спечеля титлата"

Срещата за тима пропускат ключови фигури като Марко Аенсио, Еден Азар, Марсело и Хамес Родригес. До последно под въпрос ще бъде Лукас Васкес.

Главен съдия на срещата ще бъде Алехандро Ернандес Ернандес. Със системата ВАР ще работи Бургос Бангоечеа.