Отборът на Барселона разгроми като домакин Валядолид с 6:0 в мач от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Самуел Ето'о отбеляза четири попадения през първото полувреме. В нападение за каталунците бяха Меси, Ето'о и Анри. Домакините пресираха тима на Валядолид по целия терен.

В 12-ата минута Ето'о откри резултата за "блаугранас" след като преодоля един защитник. В 30-ата минута Анри стреля силно по посока на вратата на гостите. Ударът му бе спасен от вратаря Асенхо, но при добавката от страна на Ето'о стражът остана безпомощен.

В края на полувремето отново камерунецът бе в центъра на събитията. Първо в 42-ата минута след пас на Меси африканецът преодоля вратаря и оформи своя хеттрик, отбелязвайки за 3:0. Две минути по-късно отново той направи резултата 4:0.

В 71-ата минута след грешка в защитата на Валядолид Гудьонсен прехвърли Асенхо и покачи резултата на 5:0. В 83-ата минута Тиери Анри вкара за 6:0.

След тази победа Барселона остава начело в класирането на испанската Примера дивисион. Каталунците имат актив от 25 точки. Отборът на Валядолид заема 14-то място с 10 спечелени точки.

БАРСЕЛОНА - ВАЛЯДОЛИД 6:0

1:0 - Ето'о 12'
2:0 - Ето'о 30'
3:0 - Ето'о 42'
4:0 - Ето'о 44'
5:0 - Гудьонсен 72'
6:0 - Анри 83'

БАРСЕЛОНА (4-3-3): Валдес; Д. Алвеш, Пике, Маркес (68 - Касерес), Пуйол; Гудьонсен (72 - Кейта), Туре Яя, Шави Ернандес; Меси, Ето'о (75 - Хлеб), Анри;

Старши-треньор: Хосеп Гуардиола

ВАЛЯДОЛИД (4-2-3-1): Асенхо; П. Лопес, Нано, Гарсия Калво, Маркос; Алваро Рубио, Медунджанин; Дорадо, П. Леон, Сесма; Гойтом;