Отборът на Барселона отново се върна на победния път, след като тази вечер записа класическа победа с 5:0 като гост на Реал Бетис. Сред голмайсторите имената си записаха Иван Ракитич, Лионел Меси и Луис Суарес.

Бетис - Барселона (Развой на срещата по минути)

Мачът е с начален час 21:45

През първата част шансовете пред едната от двете врати не бяха много, но въпреки това каталунците достигнаха до някои доста добри възможности да отбележат гол.

Първо до попадение бе много близо Сержи Роберто, той получи хубав пас от Суарес и преодоля двама защитници на Бетис, но не успя да насочи добре топката и тя премина над напречната греда. Меси също пробва да покоси вратата на домакините, но не успя да нацели очертанията на вратата.

Бетис, от своя страна, успя да се възползва от пролука в защитата на Барса още в самото начало на мача. След шута на Гиадрадо обаче, топката излетя встрани.

Втората част започна по доста сходен начин, но след половин час игра Бетис най-накрая се пречупи. Иван Ракитич успя да надхитри защитата на домакините и изстреля топката отблизо по блестящ начин за 1:0.

Веднъж щом каталунците успяха да преодолеят домакините, започна головото шоу. В 64-ата минута Лионел Меси остана непокрит от защитата на Бетис и след като получи хубав пас остана очи в очи с вратаря и с хладнокръвен удар се разписа за 2:0!

В 69-ата минута Луис Суарес направи резултата класическиУругваецът отбеляза много красив гол, засичайки топката във въздуха.

В 80-ата минута Меси отново се разписа, правейки резултата 4:0, а Луис Суарес оформи крайното 5:0 малко преди края.

След тази победа, Барселона вече е на 11 точки пред втория Атлетико (Мадрид), който вчера се издъни срещу Жирона, записвайки равенство 1:1. Реал (Мадрид) пък е 4-ти с актив от 35 точки, докато каталунците имат 54.