Барселона очаквано се справи със съпротивата на Виляреал в отложен двубой от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят на "Камп Ноу" завърши при резултат 5:1. Точни за победителите бяха Филипе Коутиньо, Паулиньо, Дембеле (на два пъти) и Лионел Меси. Три от головете за "блаугранас" бяха реализирани през първите 45 минути от двубоя.

Безапелационният шампион на Испания продължава безупречната си серия в шампионата, като все още е без загуба. Нещо, което не се е случвало до момента в испанския футбол.

Снимка 355482

От лагера на гостите изразиха готовност да направят шампионски шпалир на своя съперник, като в крайна сметка спазиха обещанието си.

Намиращият се в серия от четири мача без поражение Виляреал капитулира тотално срещу "блаугранас".

Резултатът бе открит от Коутиньо след 11 минути игра, а само 5 по-късно Паулиньо удвои преднината на състава си, подсказвайки на феновете кой ще бъде крайният победител.

В самия край на първото полувреме Лионел Меси вкара редовния си гол за 3:0.

Снимка 355483

Почетното попадение за гостите бе дело на Сансоне, разписал се след 54 минути игра.

Крайното 5:1 оформи Дембеле, който бе точен три минути преди заключителния съдийски сигнал, както и в последните мигове от даденото продължение.

Снимка 355484

Каталунците нямат загуба в последните си 43 мача в Ла Лига, като те вкараха поне по два гола в 28 от последните си 30 домакинства за първенство.

За капак домакините са реализирали поне по 3 гола в седем от последните осем мача на собствен терен срещу Виляреал във всички турнири.

Официално: Сержи Роберто гори за 4 мача

Футболистът на Барселона "удря съперник с ръка и със сила, докато топката не е близо до тях", според арбитъра