Барселона постигна изключително драматична победа в 29-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 1:0 над намиращия се във втората половина на таблицата тим на Валядолид.

Победното попадение на "Камп Ноу" падна чак в последната минута на редовното време.

Така след този успех, тимът на Роналд Куман е на една точка от лидера Атлетико (Мадрид). Барса е с актив от 65 точки, докато "дюшекчиите" имат 66 след снощната си грешна стъпка срещу Севиля. От третата позиция дебне Реал с 63 пункта.

През първото полувреме домакините доминираха на терена, но така и не създадоха кой знае колко голови възможности. В една от най-опасните, в 9-ата минута, гостите сензационно можеха да поведат. Кенан Кодро засече центриране от около точката на дузпата и нанесе добър удар с глава, който срещна напречната греда.

Расистки скандал в Испания, Валенсия напусна терена, върна се и загуби
Обновена

"Прилепите" отстъпиха с 1:2 на Кадис

В 41-ата минута, Лионел Меси се включи добре в наказателното поле и овладя добър пас, преди да шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли и изби. През втората част каталунците упорито преследваха попадението.

В 63-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача. Жорди Алба игра с ръка в наказателното поле. Съдията поиска преразглеждане от ВАР и след намесата на системата, отсъди, че дузпа няма.

В 79-ата минута, Валядолид остана с човек по-малко след като Оскар Плано бе изгонен за грубо нарушение.

Севиля удари Атлетико (Мадрид), битката за титлата в Ла Лига става жестока

Маркос Акуня вкара единствения гол в мача

Срещата вървеше към равинство, за да удари часът на Усман Дембеле. В 90-ата минута, Роналд Араухо засече центриране в наказателното поле и насочи топката успоредно на голлинията, където дебнеше французина, който я мушна в мрежата за победното за Барселона 1:0.