Реал Бетис загуби домакинството си на Барселона в двубой от 28-ия кръг на испанското футболно първенство. Мачът на "Бенито Виямарин" завърши с категорична победа за каталунците с 4:1.

През есенния полусезон Бетис демонстрира прекрасна форма и нанесе единственото поражение за Барселона на "Камп Ноу" в настоящата кампания с резултат 4:3. Тази вечер обаче доминацията на "блаугранас" беше безспорна.

Точен на три пъти за победителите беше абсолютният лидер на Барселона Лионел Меси. Четвъртото попадение бе дело на Луис Саурес. За гостите се разписа Лорен Морон.

Снимка 412800

Източник: Twitter

В предишния кръг Бетис добави три точки към своя актив с минимален успех от 1:0 над Селта. Барселона пък е все така на първото място и с десет точки аванс пред втория Атлетико (Мадрид). В момента каталунците са с пет поредни победи в Ла Лига.

Вече в 16 поредни кръга каталунците са без поражение. Те определено имат поводи за спокойствие и самочувствие през последните седмици - на два пъти като гости бяха унизени Реал (Мадрид) и отказани от мисъл за титла, после на свой терен победи над Реал Сосиедад с 3:1 и над Олимпик (Лион) с 5:1.

Снимка 412803

Лионел Меси прави на терена това, което се очаква от него - бележи редовно и води съотборниците си в битката на три фронта. Титла в Ла Лига, финал за Купата на Краля, срещу Валенсия.

Тази вечер отново той бе в центъра на събитията, като се разписа на три пъти във вратата на съперника и бе в основата на всичко по-интересно за своя състав в мача.

В 18-ата минута лидерът на Барселона даде предимство на тима си в резултата, като още няколко минути след това можеше за втори път да прати топката в мрежата, но късметът му изневери.

Снимка 412801

В продължението на първата част аржентинската мегазвезда все пак затвърди превъзходството на тима си с гол за 0:2.

Луис Суарес покачи на 3:0 за гостуващия гранд след 63 минути игра, след изненадваща асистенция на Жерар Пике.

Снимка 412804

Лорен Морон върна един гол за домакините в 82-ата минута на срещата, но три по-късно пас на Ракитич към Меси бе превърнат от звездата на Барса в попадение за крайното 1:4.